Bērnu žūrija’20 Iesaisties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā! 

Bērnu žūrija’20 Iesaisties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā! 

Laucesā ir sākusies lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020”. Šogad programma svin 20. gadskārtu, un piedāvā ekspertiem kolekciju no 28 grāmatām.  Nelielajā kolekcijā pārstāvēti 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi no dažādām valodām – lietuviešu, igauņu, zviedru, somu, krievu, franču un katalāņu.

18. un 25. septembrī Laucesas pagasta bibliotēka viesojās Laucesas pamatskolā, lai iepazītu sākumskolas skolēnus (1.-4.kl.) ar programmas norisi un uzsāktu “Bērnu žūrijas” kolekcijas grāmatu 5+ lasīšanas maratonu.  18. septembrī bērni iepazinās ar Lotes Vilmas Vītiņas grāmatu “Dzejnieks un smarža” , kuras galvenais varonis ir Dzejnieks, kam degunā ielien mākonis. Tajā brīdī Dzejniekam atklājas bagātā un daudzveidīgā smaržu pasaule, kura viņu iedvesmo sacerēt dzeju un dalīties savos atklājumos arī ar citiem. 2. grāmata, kas pievērsa uzmanību ir Marjusa Marcinkeviča grāmata “Svizis”’.  Tā ir par draudzību starp Sivēnu un govi  Adelaīdu, kuri pateicoties drosmei un atjautībai izglābj ‘briesmoņus ar zobainiem rīklēm’ no slāpšanas.  Pēc iepazīšanas ar grāmatām, bērni darbojas radoši: zīmēja smieklīgās, zobainās zivis.

25. septembrī lasījām Ulfa Starka un Lindas Bundestamas ilustrēto dzeju “Zvēri, kurus neviens nav redzējis”. Grāmatas dzejoļi stāsta par 27 būtnēm, kas ir līdzīgas ne tikai dzīvniekiem un augiem, bet arī cilvēkiem.  Tām ir dažādas jūtas un emocijas, pretrunīgas sajūtas par savu ķermeni un vēlēšanos būt kādam citam. Šī grāmata 2016. gadā saņēmusi Zviedrijas “Snōbollen” balvu par skaistāko grāmatu Zviedrijā. Skolēniem tika uzdots mājas uzdevums-konkurss “Uzzīmē savu, nevienam nezināmu zvēru!”.

Vēl septembra pēdējā tikšanās skolēni iepazinās ar Sabīnes Košeļevas grāmatu “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”. Grāmatas autore Sabīne, aprakstot gurķu saimi, vērš uzmanību uz aktuālām problēmām bērnu un pusaudžu vidēs: atstumtību, ņirgāšanos, fizisku un psiholoģisku iespaidošanu, kā arī uzsver atbalstošās ģimenes nozīmi veselīga bērna augšanas procesā. Galvenais, lai ģimenē būtu savstarpēja uzticēšanās, atbalsts un rūpes citam par citu.  Lasot grāmatu skolēni zīmēja, katrs savu gurķi, un iestādīja tos kopējā gurķu dobē.

Paldies Laucesas pamatskolai par sadarbību un aktīvu iesaistīšanos lasīšanas veicināšanas programmā, t.i. sākumskolas skolotājām Tatjanai Mihailovai un Elvīrai Ņikitinai. Un līdz tikšanos oktobrī.

 

Ziņas sagatavoja:

Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja Viktorija Kvetkovska