ESF projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/1/070) realizēšana

Daugavpils novadā turpinās ESF projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā”  (Nr. 9.2.4.2/16/1/070) realizēšana. Šī projekta ieplānotas aktivitātes uzsāktas 2017. gada jūnijā un turpināsies līdz pat 2019. gada beigām. Projekts ir vērsts uz divām lielām prioritātēm – slimību profilakses pasākumi un veselības veicināšanas aktivitātes.

Šī projekta ietvaros 11. decembrī sabiedriskajā centra „Laucesa” notika „Sirds un asinsvadu slimību profilakses pasākums”.  Pasākuma laikā visiem  apmeklētājiem tika  izmērīts aisnspiediens, noteikts glikozes un holesterīna līmenis. Viens no lektores dr. Intas Vaivodes ieteikumiem: neesiet  slinķi un rūpejaties par savu veselību ikdienā, dienas pirmajā pusē izdzeriet viens litrs ūdens vēlams ar citronu sulu, lietojiet sabalansētu veselīgu uzturu un dariet fiziskus vingrinājumus. Apmekletāji bija aktīvi jautājumu uzdošanā par e-veselību, ģimenes ārstiem, izmeklējumiem.

Paldies lektorei par noderīgu informāciju un ieteikumiem un paldies projekta vadītājiem par šo pasākumu realizēšanu Daugavpils novada pagastos.

Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja Viktorija Kvetkovska