Lasīšanas veicināšanas programmas ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” fināls

2022.-2023. gada septembrī, oktobrī, decembrī un janvārī Laucesas pagasta bibliotēka  viesojās Laucesas pamatskolā, lai iepazīstinātu sākumskolas audzēkņus ar lasīšanas veicināšanas programmu Bērnu Žūrijas”2022 grāmatu kolekciju. Vairākās tikšanas bērni tika iepazīstināti  ar grāmatu kolekciju  5+ un 9+ un iesaistīti radošā darbā.
17. februārī notika  „Bērnu  žūrijas 2022” noslēguma pasākums bibliotēkas telpās. Apkopoti gala rezultāti grāmatu vērtēšanā, aizpildītas anketas un radošajā darbnīca tika izveidotas saulītes no oranžiem ķirbīšiem. Pasākums norisinājās Meteņu noskaņojumā, līdz ar to katra rādītā saulīte  simbolizēja gaidāmo pavasari un dabas pamošanu no aukstās, sniegotās ziemas.
Apmeklējot bibliotēku, bērni bija sajūsmā un viņiem aizrāvās elpa par makešu izstādi. Tas autors ir daugavpilietis Aleksejs Pozdņakovs. Izstādē ir piedāvāti apskatei būves – unikālie darbi ar savu pacietību, veiklību, izdomu un ar lielu precizitāti, pat mēbeles var saskatīt telpu iekšā. Interesanti zināt, ka veikala “Maxima ” maketa izgatavošana prasīja 3 mēnešus, 1 kilogramu karstās līmes un daudz pacietības un precizitātes.
Ar sirsnīgiem novēlējumiem un dāvanām, tai skaita no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, bibliotēka atvadās ar jauniem ekspertiem līdz nākamajam lasīšanas maratonam.
Mūsu rezultāti:
5+ kategorija
1. vieta Nepaklausīgais vectēvs. Rebeka Lukošus. Rīga: Liels un mazs, 2021.
2. vieta Uz mājām. Indreks Kofs. Rīga: Pētergailis, 2021.
3.vieta Rijīgā čūska un gudrā pele. Juris Zvirgzdiņš. Rīga: Pētergailis, 2021.
9+ kategorija
1. vieta Diena, kad ome salauza internetu. Marks Uve Klings. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2021.
2. vieta Neatskaties. Žanete Lazdovska. Rīga : Zvaigzne ABC, 2022.
3. vieta Pandēmijas detektīvi. Daina Ozoliņa. Rīga : Zvaigzne ABC, 2021.
Laucesas pagasta bibliotēka izsaka pateicību Laucesas pamatskolas direktorei Valentīnai Vavžiņakai un sākumskolas skolotājai Tatjanai Mihailovai par ikgadējo sadarbību un Laucesas pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu dāvanu un materiālu iegādei.

Ziņas sagatavoja
Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja
Viktorija Kvetkovska