Laucesas pagasta diena

Sagaidot Latvijas 100 gadi, 9. septembrī, notika 5. Laucesas pagasta svētki. Svētkus atklāja Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesters, sveicot visus pagasta svētkos un rudens ražas vākšanas sezonā, jo tas ir pilnā spārā.

Jau no plkst 13.00 pagasta centrs pieņēma viesus

Bērni varēja izmēģināt sevi piepūšamās atrakcijās, darboties lielo burbuļu darbnīcā, ziedu pušķu veidošanas darbnīcā (meistare Lilija Šostaka ).

Šogad bija apskatāma rokdarbu izstāde.  Valentīnas Zavadskas apbrīnojami darbi – gleznas izšūtas ar lentēm un pinumi no avīžu papīra trubiņām: dažāda izmēra grozi un pat dzirnavas. Dominiks Paviničs, 9 gadu zēns, iepazīstināja ar saviem ļoti smalkiem darbiem – saliktiem maketiem (puzles) un Jekaterina Kokočinska piedāvāja skaistus ziedu pušķus, Valentīna Saviča mežģiņadījumus.

Bija apskatāma fotoizstāde „Pats dzimtā zeme esi!”, kas tapusi pateicoties Daugavpils novada projektu konkursam jaunatnei „Uzlabosim savu ikdienu!”,  izstāde „Foto liecības par Laucesas pagasta vēsturi” un neviens nepagāja gārām Lauceses skolas fotoalbūmiem, kur iemūžinātas bildes no 1933.gada.

Ar lielo interesi un ziņkārību gan mazie, gan lielie pulcējās pie ekspozīcijas no Latgales Zoodārza un, pateicoties zinošam zoodārza darbiniekam, iepazīnās ar rāpuļiem un kukaiņiem.

Svētku turpinājumā izskanēja koncerts. To atklāja Laucesas pamatskolas 4.klases skolniece Renata Oboļeviča. Turpinājumā skanēja skolēnu Justīnas un Kriztīnas Lapackas, Daniila Ziļa un Darjas Siņicas dziesmas, un vairākas dejas nodejoja Laucesas kultūras nama deju pulciņš (vad. Jeļena Posternaka) .

Koncertu ar jautrām un skanīgām dziesmām papildināja Demenes kultūras nama vokālais ansamblis “Aizturi elpu” (vad. Zigfrīds Pliska), Baltkrievu kultūras centra vokāli instrumentālais ansamblis „Praļeski” (vad. Anastasija Mališeva) un sabiedriskā centra „Laucesa” vokalais ansamblis „Prieks” (vad. Sergejs Almakajevs).

Koncerta izskaņā, projekta “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana” ietvaros, tapa iedzīvotāju kopēja fotogrāfija, kas kalpos kā vietas un cilvēku vēstījums mūsu valsts nākamajai simtgadei. Pagasta svētkus iemūžināja profesionāls fotogrāfs Valdis Ošiņš.

Visi svētku dalībnieki tika pie mielasta – garšīgiem sautētiem kāpostiem. Cienastu pagatavoja Janīna Lazdovska (Laucesas pamatskolas brīnumpavāre).

Pateicamies par atsaucību un par ikgadējo sadarbību Nataljai Abramenko, Irēnai Baļai par gardumiem un SIA “Adventure Island” par piepušamām atrakcijām. Paldies pagasta jauniešiem, Veltai Locei un  ikvienam par palīdzību un svētku noskaņas rādīšanu.

Paldies par atbalstu Laucesas pagasta pārvaldei un Daugavpils novada domei.

 

Zinas sagatavoja Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja Viktorija Kvetkovska