“Māmiņ, mīļo māmiņ!”

Kad pavasaris jau iesācies, gaiss kļuvis siltāks, pumpuri jau ir pilnā plaukumā, un ziedi uzsāk ziedēšanu, Latvijā kā ik gadu, kopš 1992. gada otrajā maija svētdienā tiek svinēti skaisti un mīļi svētki ikvienai ģimenei – Māmiņdiena jeb Mātes diena. Mātes diena šobrīd ir starptautiski svētki par godu mūsu mīļajām māmiņām. Šajā dienā, 13. maijā apsveikumus un pateicības vārdus saņēma arī Laucesas pagasta māmiņas un vecmāmiņas svinīgajā pasākumā “Māmiņ, mīļo māmiņ!”

Svētku koncertā sabiedriskajā centrā “Laucesa”  visām māmiņām, vecmāmiņām un vecvecmāmiņām brīnišķīgu noskaņojumu sagādāja vokālais ansamblis “Prieks” un mazie dalībnieki Renata Oboļeviča, Valērija Moroza, Ivars Kvetkovskis, Diāna un Maksims Ivanovi, kuri dziedāja un deklamēja dzejoļus.

Pasākuma laikā tika atklāta arī izstāde “Vecmāmiņas dārgumi. Liktenis un laiks”. Tajā var apskatīt māmiņu un vecmāmiņu rokdarbus, kas dzimušās kopš 1898. – 1947. gadam. Rokdarbu izstādi papildina tā laika mājas priekšmeti un mēbeles. Izstādes galvenā doma  “arī tad, ja mātes vairs līdzas nav, viņas spēks un mīlestība pavada un sargā vienmēr”. Paldies, izstādes dalībniecēm, kas glabā šo ģimenes mantojumu.

Koncerta izskaņā visus klātesošos sagaidīja mājas uzkodas un saldās kūkas.

Sirsnīgs paldies Jāzepam Baranovskim par krāšņām tulpēm.

 

 

Ziņas sagatavoja:

Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja Viktorija Kvetkovska