Skaistāko Latvijas lauku saimniecību meklējumi

Ikviena Latvijas lauku saimniecība, kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu, ir aicināta piedalīties konkursā “Skaistākā lauku saimniecība 2016” un cīnīties par 2016.gada skaistākās saimniecības titulu un galveno balvu – ceļojumu uz Berlīnes Zaļo nedēļu. Aicināti pieteikties līdz 31.jūlijam, rakstot uz saimnieciba@santa.lv, ir visi laukos strādājošie, neatkarīgi no lauku saimniecības izmēra, atrašanās vietas vai lauksaimnieciskās nodarbošanās. Konkursu “Skaistākā lauku saimniecība 2016” organizē Latvijas vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union un vienīgais Latvijas lauku dzīvesstila žurnāls “IEVAS Māja”; konkursa patrons ir Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Katra lauku saimniecība vai lauku sēta ir mūsu valsts lepnums un gods. Redzot Latvijas skaistāko lauku saimniecību īpašnieku paveikto, aicinu visus Latvijas iedzīvotājus iedvesmoties no šiem piemēriem un sakopt savas mājas ceļā uz Latvijas valsts simtgadi. Tā varētu būt lieliska dāvana mūsu Latvijai un tās cilvēkiem, kuru var uzdāvināt ikviens no mums. Rādīsim savas skaistās un sakoptās mājas un saimniecības un leposimies ar tām!», konkursā iedrošina pieteikties Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Žūrijas augstais novērtējums ir kā motivācija censties vēl vairāk. Noteikti mudinu pieteikties arī citus zemniekus – tas ir tā vērts!», aicinājumam pieteikties pievienojas pērnā gada konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2015” uzvarētāji, z/s Vārpas saimnieki Markevici.

Tāpat kā pērn, arī šī gada konkursā tiks pasniegtas divas papildu nominācijas. Food Union piedāvā nomināciju “Labākā jaunā saimniecība 2016”, lai izceltu tās skaisti sakoptās zemnieku saimniecības, kas jaundibinātas vai pārņemtas no ģimenes vecākās paaudzes pēdējo piecu gadu laikā. Žurnāls “Ievas Māja” uzskata, ka katram latvietim gribas savus Straumēnus, sētu, kur viss notiek gadalaiku ritmā, kur plecu pie pleca strādā vairākas paaudzes, kur godā tiek celtas senču tradīcijas un darba tikums. Žurnāls “Ievas Māja” meklēs tieši Straumēnu garu visās sētās, un piedāvā nomināciju„Straumēnu gara mantinieki 2016”.

“Latvijas lauki ir bagāti ar čakliem un darbu mīlošiem cilvēkiem, iekoptiem un apstrādātiem laukiem, un līdz pēdējam pakšķītim sakoptām sētām. To mēs labi redzam pēc iepriekšējo gadu finālistiem. Apbalvotās saimniecības pārstāv gan tādas Latvijai tradicionālas lauksaimniecības formas kā piensaimniecību un graudkopību, gan gluži netradicionālas – gliemežu un lavandu audzēšanu. Tās visas izkrāšņo, izdaiļo mūsu zemi, un ar tām lepojamies. Tādēļ arī šogad aicinām visus, kas nav sadūšojušies piedalīties iepriekšējos gadus – rakstiet mums un parādiet, kā saimnieko pie jums!” skaidro AS Rīgas piena kombināta (Food Union grupa) padomes priekšsēdētāja vietnieks un konkursa žūrijas loceklis Harijs Panke.

“Iespēju vasaras garumā apmeklēt finālistu saimniecības uzskatu par lielu dāvanu. Pirmkārt, satikto cilvēku, viņu apņēmības un darba mīlestības dēļ. Otrkārt, par iespēju katru nedēļu izbraukt ārpus Rīgas un redzēt valsti, kurā dzīvoju un apzināties, ka tiešām esam stipri un vareni, kamēr mums ir tādi zemnieki. Tiesa, mēs latvieši esam kautrīgi un pieticīgi un nemēdzam lepoties ar savu sētu, ganāmpulku un labības lauku. Aicinu pārstāt būt tik pieticīgiem un pieteikt savu saimniecību konkursam– savu, kaimiņa  vai radinieku.  Leposimies ar paveikto un iedvesmosim citus ar savu piemēru!”, aicina Kristīne Vilīte, žurnāla IEVAS Māja galvenā redaktore.

Konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2016” uzvarētājs balvā no Food Union saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2017.gada 20.–29. janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas no Food Unionun žurnāla IEVAS Māja. Visi konkursa finālisti tiks aicināti uz svinīgo apbalvošanu īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta.

Konkursā aicināts pieteikties ikviens zemnieku saimniecības īpašnieks, kurš veic lauksaimniecisko darbību un ir izveidojis skaistu, sakoptu lauku sētu. Tāpat kā pērn, arī šogad konkursā zemnieku saimniecības var pieteikt citi – šo saimniecību īpašnieku radi, draugi, paziņas, kaimiņi vai sadarbības partneri. Lai pieteiktos, jāsūta zemnieku saimniecības nosaukums, saimnieka vārds, uzvārds, adrese un kontakti, kā arī pieteicēja vārds, uzvārds un kontakti uz saimnieciba@santa.lv līdz šī gada 31.jūlijam. Detalizēts konkursa nolikums atrodams:https://www.manizurnali.lv/IEVAS_MAJA/skaistaka-lauku-saimnieciba-2016/